Spędzając ostatnie dni lata nad polskim morzem, możemy spotkać tabliczki zakazujące śmiecenia na plaży. Niestety, mimo tego, ilość wyrzucanych odpadów oraz problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego, a także przyległych do niego plaż i wydm nie maleje.

🏖

Warto wdrożyć w swoje życie – i nie tylko na mijający już sezon – kilka prostych i łatwych do zapamiętania zasad…

1. Podwiń swoje nogawki i zabierz z wody plażowe zabawki! 🪣

Czasem trudno jest zapanować nad gromadką dzieci, które chętnie pożyczają swoje zabawki wszystkim małym plażowiczom. Nie mniej – pamiętaj, aby zabrać do domu wszystkie przyniesione wiaderka, łopatki i dmuchane rękawki – głównie te ostatnie, mogą przynieść śmiertelne zagrożenie morskim mieszkańcom.

2. Wyjaśnij swoją kumpelkę, niechaj zabierze do domu butelkę! 🫵🏼

O szkodliwości plastiku na plażach i w morzu można napisać długie referaty, ale Ty już dobrze wiesz, że zostawianie w środowisku naturalnym tworzyw sztucznych nie przyniesie nic dobrego, a wręcz przeciwnie…

3. Nie bądź na plaży jak inne cymbałki, wyrzuć do kosza swe niedopałki!🚬

Palenia tytoniu nie polecamy wcale, ale w sposób szczególny zachęcamy, aby niedopałki zabierać ze sobą i wyrzucać do najbliższych koszy na śmieci. Palisz? Zatem bądź przygotowany na bezpieczne dla środowiska gaszenie niedopałków.

4. Nie rób ze śmieci ośmiotysięcznika, wyrzuć wszystko do najbliższego śmietnika!🗑

Z plaży zabierz wszystkie śmieci – nie tylko te plastikowe – papierowe kubki, papierki po cukierkach, a nawet te najmniejsze kapsle i korki – to wszystko stanowi niebezpieczne dla środowiska zanieczyszczenie

5. Pozostaw plaże jaką zastałeś, dość się o śmieciach już naczytałeś.🏝

Zrób to dla siebie, dla innych plażowiczów i przyszłych pokoleń. Pozostaw plaże taką jaką chciałbyś widywać za każdym razem.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *