Naturalne piękno plaż nie wymaga poprawy i ulepszeń.

Jeśli chcesz cieszyć się nocnym, morskim widokiem usiądź wygodnie na piasku, wsłuchaj się w szum morza i spójrz na horyzont gdzie fale mieszają się z rozgwieżdżonym niebem.

✨

Czy potrzeba Ci czegoś więcej? 👌🏼💞

Niestety, kiedy człowiekowi zaczyna brakować wrażeń a naturalne widoki nie wzbudzają już emocji zaczyna szukać nowych, nie zawsze dobrych, rozwiązań.

🥱

Jednym z nich są nocne lampiony, które napełniane ciepłym powietrzem szybują wysoko do góry ciesząc oczy przypadkowych przechodniów.

🏮

Choć lampiony pięknie prezentują się na zdjęciach i są stosunkowo niedrogą atrakcją mają wiele wad, a ta podstawowa to szkodliwość.

Stwarzają wysokie ryzyko pożaru lasu, łąki, składu materiału palnego, czy też prywatnej posesji. Spadające elementy są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt choćby ze względu na poparzenia. Ponadto zwyczajnie zaśmiecają środowisko poprzez opadanie resztek lampionów, zanieczyszczają też rzeki i zbiorniki wodne stwarzając zagrożenie dla ich mieszkańców.

🔥

Spadający lampion nie spełni Twoich marzeń bardziej skutecznie niż spadająca gwiazda, zatem nie ryzykuj i zrezygnuj z świetlnych podróży mikroplastiku i parafiny.

🌍
Kategorie: Ekowiedza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *